Vytápění je komfortní s regulací, ubytování na chalupě je v klidné části Kvildy zaručující pohodovou dovolenou na Šumavě. Vzdušné lázně Kvilda - horské ubytování s možností polopenze (večeří) - výhodné týdenní pobyty so-so pro skupinu 6 - 8 osob. Kontakt - rezervace ubytování Kvilda na tel: 736 124 401 nebo e-mail: mbartusek@atlas.cz

Popis ubytování, stravování + fotogalerie ubytování:

Vítáme vás v příjemném celoročním ubytování v horské chalupě v samostatném podkroví se 3 pokoji (až 8 lůžek).      Jeden samostatný dvojlůžkový pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením s WC (možné též 2 + 1 dítě na spol. lůžku).      Pro další vybavené dva dvojlůžkové pokoje s možností vždy jedné přistýlky, je další sociální zařízení společné před pokoji. Rezervovat lze pro soukromí a klid celé samostatné a vybavené podkroví se 3 pokoji pro skupinu 6 až 8 osob :-)

K dispozici máte rychlý WI-FI internet, TV sat a rádio Panasonic, dále vybavenou kuchyňku s jídelním stolem s funkcí společenské místnosti pro hry. Možnost polopenze (snídaně nebo jen večeře - denní výběr z menu + nápoje i pro děti).   Jedná se o domácí chutná jídla (celé menu) v místní stylové restauraci vzdálené pouhých cca 250 m, je to bonus pro naše hosty za výhodné ceny. Doporučujeme vám :-)  V ceně ubytování jsou též toaletní potřeby, povlečení a ručníky.  

Správce přítomný ve vedlejším objektu. Ubytování v klidném místě na Kvildě v chalupě vč. zahrady a terasy s grilem.   Vzhledem k umístění chalupy na Kvildě v 1050 m n.m. slouží ubytování k rekreaci jako klimatické lázně :-)
V hlavní sezóně preferujeme týdenní pobyty so-so, zkrácené pobyty možné ve vedlejší sezóně viz ceník.

Vybavení kuchyňky:  el. chladnička na potraviny, mikrovlnná trouba, indukční vařič vč. hrnce a pánve, varná konvice, keramická konvice na čaj/kávu, el. toustovač a topinkovač, dále základní nádobí, příbory, hrnky vč. vybavení, dále dřez na nádobí s odkapávačem. Velký jídelní stůl slouží též pro společenské hry a zábavu našich hostů i v nepřízni počasí...

Můžete si též v letní sezóně občasně využít grilování na grilovacím roštu v krbu na dřevěné uhlí nebo na lávovém kameni na dřevo či opékání špekáčků v krbu na terase za chalupou. Můžete si zde též připravovat jídla vlastním plynovým nebo elektrickým spotřebičem, případně venkovním grilem či remozkou na elekřinu nebo dřevené uhlí.               V zastřešené verandě máte k dispozici jeden velký stůl s lavicemi pro pohodové posezení a rozkládací dřevěná křesla k slunění na terase. Vytápění je zajištěno el. akumulačním vytápěním s regulací a čistým provozem a to samostatně v každém pokoji a jídelně s kuchyňkou. V koupelnách a na WC je elektrické nástěnné vytápění s termostatem a regulací.

K dispozici máte sklep v suterénu pro uskladnění potravin a nápojů, pro pivo je ideální místo na 7. schodu :-)                   Od května do září můžete též využít klidné posezení v soukromí zastřešené verandy v zahradě za chalupou a venkovní terasu s krbem v zahradě s pěkným výhledem do krajiny a užít si grilování nebo opékání špekáčků v krbu :-)           Horskou udržovanou zahradu s výhledy můžete využívat např. pro míčové hry, k opalování nebo k posezení v klidu.

Můžete si u nás zdarma zapůjčit zahradní hry kroket, petangue a šipky na terč + košíky na sběr šumavských hub :-)        Kola, lyže a jiné je možné uschovat přímo v objektu, v kůlně pak máte možnost mazání lyží s elektrickou zásuvkou 220 V. Vlastní celoroční prostorné parkování přímo u chalupy je pro naše hosty zdarma :-)  Vychovaný pes po dohodě možný.

K dispozici je vlastní prostorné parkoviště pro vaše auta a v zimě je průběžně udržováno výkonnou sněhovou frézou!

Možnosti stravování pro naše hosty: 

  1. Vlastní stravování v kuchyňce: možnost přípravy a ohřívání jídel ve vybavené kuchyňce s jídelnou, k dispozici máte mikrovlnnou troubu, indukční vařič s nádobím, dále k dispozici elektrický toustovač, topinkovač a jiné... 
  2. Grilování a pečení na gril. mříži a kameni v krbu na terase s posezením v kryté verandě za penzionem v zahradě nebo zde máte možnost připravovat jídla vlastním plynovým/el. spotřebičem a grilem na dřevěné uhlí. Naši hosté si mohou též objednat balené sterilizované jídlo k ohřátí v mikrovlnné troubě (bezlepková strava).
  3. Polopenze v místní restauraci - výborná domácí jídla v místní stylové restauraci na Kvildě za výhodné ceny (snídaně nebo jen večeře - výběr z denního menu + nápoje): naši hosté si mohou objednat po závazné rezervaci ubytování předjednanou polopenzi v místní stylové restauraci vzdálené do 250 m. Rezervovat stravování vám doporučujeme 14 dní předem a prosím uveďte při objednání: ubytování chalupa U Cupků - manželé Bartůškovi. Tato služba je již námi předjednaná za výhodné ceny pro vás jako bonus pro naše hosty. Doporučujeme vám :-)    Případné informace a objednávky na tel: 777 988 073. Nutno objednat až po potvrzení rezervace ubytování!        Rezervaci polopenzí si zajišťují naši hosté na uvedeném tel. kontaktu až po závazné rezervaci ubytování.                                                                                                                                                                                                 Můžete též navštívit místní restaurace, kavárny nebo vyhlášenou pekárnu a místní pivovar na Kvildě :-)              V Kvildě je prodejna potravin s denním provozem, bankomat, pošta, muzeum, infocentrum NP a OÚ Kvilda.       .................................................................................................................................................................................................................

V případě požadavku Vám rádi doporučíme možnosti sportovního či relaxačního vyžití vč. služeb přímo na Kvildě a v okolí (např. wellness, whirpool, bazén, půjčovna lyží a kol, koloběžek, lyžařské a sportovní areály, restaurace, infocentrum Kvilda s promítáním filmů a dokumentů a jiné služby), rádi vám doporučíme historické a technické památky nebo přírodní zajímavosti v okolí Kvildy a na Šumavě, které jsme sami navštívili, např. obora jelenů a Rysa Ostrovida u Kvildy s možností objednání večerní prohlídky obory, dále obora vlků u Srní s infocentrem, divoká zvířata v NP Šumava, návštěva slatí a mokřadů na Šumavě nebo doporučíme zajímavé cyklo-turistické trasy po celé Šumavě a v okolí Kvildy, viz informace uvedené níže pod složkou:  "Prozkoumejte okolí".    

Pro zimní vyžití jsou na Kvildě 3 sjezdovky různé délky vč. dětského vleku (provázku) vč. půjčovny lyží a příslušenství, náročnější lyžaři zde dále využívají Zadov (15km), případně Mitterdorf (SRN 35km) nebo na Hochficht (Rakousko 60km). Kvilda je především běžkařským a cykloturistickým rájem. Je zde hlavní výchozí místo řady bežkařských, cyklistických a turistických tras, které vedou nádhernou šumavskou přírodou v NP Šumava a velmi zachovalou krajinou. Na Kvildě je dále v letní sezóně volně přístupné víceúčelové hřiště pro děti a dospělé - umělý povrch pro tenis, fotbal a jiné míčové hry.

Vystavujeme též faktury pro zaměstnavatele v rámci proplácení dovolené z FKSP nebo firemního školení zaměstnanců! 

Prozkoumejte okolí ...

Navštivte unikátní a zajímavá místa a zažijte jedinečnou atmosféru Národního parku Šumava :-)

V zimě upravované běžkařské trasy
V zimě upravované běžkařské trasy
Návštěvnické centrum jelena a rysa ostrovida u Kvildy s možností zdarma objednání večerních prohlídek :-)
Návštěvnické centrum jelena a rysa ostrovida u Kvildy s možností zdarma objednání večerních prohlídek :-)
Hrad Kašperk Karla IV.
Hrad Kašperk Karla IV.
Unikátní slatě a mokřady u Modravy
Unikátní slatě a mokřady u Modravy
Zámek Vimperk se zámeckým parkem a s kavárnou-cukrárnou...
Zámek Vimperk se zámeckým parkem a s kavárnou-cukrárnou...
Lyžařský areál na Kvildě vč. půjčovny
Lyžařský areál na Kvildě vč. půjčovny
Návštěvnické centrum vlků v Srní
Návštěvnické centrum vlků v Srní
Zámek a hrad Velhartice u Sušice
Zámek a hrad Velhartice u Sušice
Aquacentrum a sportoviště v Sušici nebo možno navštívit další 2-3 bazénová centra v širším okolí
Aquacentrum a sportoviště v Sušici nebo možno navštívit další 2-3 bazénová centra v širším okolí
Vyhlídková věž u Zadova s krásným výhledem do pošumaví
Vyhlídková věž u Zadova s krásným výhledem do pošumaví
Obecní historická pec v Lenoře
Obecní historická pec v Lenoře
Soví voliéry v Borové Ladě u Kvildy
Soví voliéry v Borové Ladě u Kvildy
Chalupská slať u Borových Lad
Chalupská slať u Borových Lad
Červnový sběr hříbků v okolí Kvildy
Červnový sběr hříbků v okolí Kvildy

a desítky dalších zajímavých a atraktivních míst v NP Šumava, které čekají jen na vás  :-)

Apartmán Kvilda ubytování levně :-)

Levné ubytování Kvilda na Šumavě pro skupinu 6 - 8 osob v chalupě se zahradou v 1050m n.m. pro ideální klidnou dovolenou...